Děláme světový výzkum
pro praktické využití

Návštěva z Japonska v centru AdMaS

Ve středu, 8.11.2017, zavítali do centra AdMaS zástupci firmy NOHARA z Japonska. Společně s nimi dorazili také zástupci firmy Saint Gobain, se kterou AdMaS spolupracuje.

Společnost Nohara Co., LTD. patří mezi tradiční rodinné japonské společnosti. Vznikla v roce 1947 v Tokiu. Hlavní aktivitou je distribuce stavebních materiálů. Zabývá se také navrhováním a realizací staveb interiérů. Nohara vlastní závod na výrobu silničních značení a patří mezi nevýznamnější výrobce značek v Asii. Sídlo společnosti je v Tokiu, v Japonsku má 27 poboček a dalších 7 poboček sídlí v zámořské  Asii.   Nohara zaměstnává 706 pracovníků a dosahuje ročního obratu 8,5 miliard USD.  

V rámci návštěvy bylo nejprve ředitelem JUDr. Ing. Zdeňkem Dufkem, Ph.D. představeno centrum AdMaS a jeho historie a koncept. Prof. Ing. Jan Kudrna, CSc. následně představil v současnosti probíhající výzkum se zaměřením na výztužné sklovláknité mříže.

Následovala prohlídka centra v budovách P2 a P1, která, soudě dle reakcí hostů, byla vydařená. Zejména v laboratoři dopravních staveb exkurze často přecházela v živou diskusi o využívání výztužných geomříží do konstrukce vozovky.

Fotogalerie